ZYRTARE/ I ngjiti në Superligë, Skënderbeu rinovon me trajnerin Ivan Gvozdenovic

ZYRTARE/ I ngjiti në Superligë, Skënderbeu rinovon me trajnerin Ivan Gvozdenovic

Ivan Gvozdenovic

Ivan Gvozdenovic do jetë trajneri i Skënderbeut edhe në Superligë. Klubi korçar ka njoftuar se serbi 44-vjeçar dhe presidenti Ardjan Takaj kanë gjetur marrëveshjen për rinovimin edhe me një vit të kontratës. Pasi i ngjiti në Superligë, tanimë trajneri serb do drejtojë ekipin ku ka luajtur edhe si futbollist në elitën e vendit.

"Ivan Gvozdenoviç do të jetë trajneri i Skënderbeut edhe për një sezon tjetër. Tekniku bardhekuq dhe presidenti Ardjan Takaj kanë arritur marrëveshjen për zgjatjen e kontratës. Pas shpalles kampion i Kategorisë së parë dhe arritjes së objektivit për rikthimin në Superiore, presidenti Takaj ka konfirmuar trajnerin Gvozdenovic në krye të stafit teknik", njoftojnë korçarët.

Kujtojmë se Gvozdenovic u ul në stolin e Skënderbeut më 26 nëntor të vitit të shkuar, duke zëvendësuar Migen Memellin. Trajneri e drejtoi ekipin në 19 ndeshje, duke e larguar nga vendi i shtatë për ta shpallur kampion në Kategorinë e Parë. Në 17 ndeshje në të Parën, Gvozdenovic siguroi 10 fitore, 6 barazime dhe vetëm 1 humbje. Në Kupën e Shqipërisë, ai siguroi një barazim dhe një humbje.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Ben: 24/05/2023 12:38

    Pse nuk deklarohet sa para do marri,sa do paguhet?

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Papa Françesku telegram ngushëllimi bashkëshortes së ish-Presidentit italian Giorgio Napolitano

Papa Françesku telegram ngushëllimi bashkëshortes së ish-Presidentit italian Giorgio Napolitano