Akullore me kos dhe banane nga zonja Albana/ Super e shëndetshme, përgatitet në çast

20 Qershor, 11:50

Akullore me kos dhe banane

Përbërësit:

  • 2 banane
  • 500 gr kos i trashë
  • Çokollatë e shkrirë/ Reçel

Përgatitja:

Bananet i kalojmë në mikser, shtojmë kosin derisa të krijohet një masë homogjene. Shkrijmë çokollatën në banjo mari dhe e bashkojmë me masën e kosit me banane. Vendosim masën e akullores në kupa apo në forma duke i lagur në ujë më parë. I vendosim në frigorifer në ngrirje për disa orë.