Bashkëshortja e 71-vjeçarit shpjegon si nisi konflikti me fqinjët 6 vite më parë: Shkak makina jonë

29 Shtator, 16:38

Bashkëshortja e 71-vjeçarit shpjegoi edhe se si kishte nisur konflikti me fqinjët me të cilët ka dhe një proces gjyqësor. Ajo thotë se gjithçka ka nisur 6 vite më parë dhe shkak u bë makina e tij.

"Komshinjtë i paditëm ne disa herë. Për shpifje. 6 vite konflikt. Debatet rrodhën nga një makinë. Konflikti ka nisur që herët. Makina jonë parkohet poshtë pallatit. Mblidhen disa çuna dhe hipin sipër kofanos. Burri doli në dritare dhe u foli për tu larguar. Ju lutem. Kjo ka ndodhur në 30 maj të 2014. Kjo është fillimi. Pas kësaj i flet burri dhe u thgot çuna largohuni. U fërshëllen. Ai çuni i thot dil nga dera mos më fërshëllyer. Nuk e lanë shokët. Kemi bërë denoncime në polici për këto. Pas kësaj nate. Prej 12 vitesh jetonim aty. Prej 6 vitesh kemi konflikte me banorët. Ishte e pamundur për ne të largoheshim.  Lefteri thoshte pse të më largojnë? Ai nuk donte të ikte nga banesa si i frikësuar, nuk ulej.  Ai i ka pasur këto tensione nga gjyqet, padrejtësitë, erdhi i tensionuar nga rruga. Ai ka këkruar vetëm drjetësinë, nuk ka thënë kurrë do merrnin hak.  Edhe sot vetëm zvarritje ka dhe nuk u dha e drejta, nuk kemi kërcënuar askënd. Gjatë muajve të karantinës fqinjët na e kanë nxirë. Policia nuk mori masa kundër fqinjëve. Shkaku nisi pse u prek makina dhe më pas ka ende shumë fjalë dhe ofendime pa thënë" - tha Floresha.

r.k./Shqiptarja.com

Programe të tjera

Shiko të gjitha