Embëlsirë në gotë, super e shpejtë me vetëm 3 përbërës nga zonja Albana

17 Qershor, 12:27

Embëlsirë me 3 përbërës në gotë

Përbërësit:

  • 500 ml qumësht
  • 4 lgj niseshte
  • 3 lgj sheqer pluhur
  • Lajthi apo bajame / Fruta të freskëta për servirje

Përgatitja:

Shtojmë qumështin në një tenxhere bashkë me sheqerin dhe niseshten. Kur masa të trashet e kalojmë nëpër gota. E spërkasim me lajthi të thërmuar dhe fruta sipas dëshirës.