‘Filmova qindra të vrarë’, gazetari Zeka: Aparatin ma dhuroi dikush që më pas ra në luftë

15 Tetor 2022, 22:00

Milaim Zeka, një prej gazetarëve më të njohur shqiptarë, tregon për Report Tv se si e ka përjetuar ai luftën e Kosovës.

“Një ditë në Tiranë e pash një djalë të ri me aparat në dorë që u ishte  nga Drenica, dhe i thashë ma jep mua, më th ata jap me një kusht nëse ma jep besën e Zotit nëse ma kthen këtë pas lufte, ja kishte dërguar vëllai nga Australia për luftë…ai u vra në luftë dhe pas lufte erdhi vëllai i tij nga Australia ma mori aparatin u lëndova por s’mund t’i thosha gjë, ai u bë burrë edhe ma rikthehu, kam 23 vite që e mbaj ketë aparat. Unë më këtë aparat dhe një kamera që e kam pas dhuratë nga BBC kam xhiruar qindra djem të vratë në luftë (qanë) më risjell gjithçka që kam përjetuar në luftë edhe plagosjen time”, tha Zeka.

  •  

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha