Gjellë me qiqra dhe sallam pikant peperoni nga zonja Albana

30 Maj, 11:45

Gjellë me qiqra dhe sallam peperoni

Përbërësit:

 • 250 gr qiqra
 • 1 pako peperoni FIX
 • 2 lgj vaj ulliri
 • 1 lgj gjalpë
 • 1 qepë
 • 1 karrotë
 • 1 rrënjë selino
 • 1 degë rozmarine
 • 1 lgj salcë e koncentruar domatesh
 • Buljon perimesh
 • Kripë, piper

Përgatitja:

Ziejmë qiqrat mbi 40 minuta dhe më pas kullojmë ujin. Kaurdisim me pak vaj ulliri qepën e grirë imët së bashku me suxhukun peperoni. Më pas shtojmë karrotën dhe selinonë, vazhdojmë kaurdisjen duke shtuar salcën e domates dhe erëzat. Në fund shtojmë qiqrat dhe buljonin e perimeve. Vendosim kapakun dhe e lëmë gjellën të gatuhet derisa të trashet lëngu. E servirim me pak rozmarinë dhe gjalpë të tretur përsipër.

Programe të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha