Kunguj me kos nga zonja Albana

19 Maj, 11:19 | Përditesimi i fundit: 2022-05-19 11:24:14

Kunguj me kos

Përbërësit:

500 gr kunguj

500 gr kos

3 thelpinj hudhër

Kripë

Vaj vegjetal

Bimë aromatike

Përgatitja:

Pastrojmë kungujt, qërojmë lëkurën hollë, i kriposim dhe i skuqim në vaj vegjetal. Tek kosi shtojmë hudhrat e prera imët dhe kripën. E trazojmë dhe në fund vendosim kungujt. E lemë taratorin në frigorifer dhe më pas e shërbejmë sipas dëshirës me bimë aromatike.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha