Makarona spageti me salçiçe nga zonja Albana

28 Nëntor 2023, 11:42

Makarona spageti me salçiçe

Përbërësit:

  • 1/ 2 pako makarona
  • 200 gr salçiçe
  • Vaj ulliri
  • Kripë

Përgatitja:

Vendosim ujë të vlojë me pak kripë dhe 1 lugë vaj ulliri. Ndërkohë presim salçiçet në 2-3 pjesë. Tek salçiçet ngulim pjesë pjesë makaronat dhe i vendosim të ziejnë.