Miell insektesh në ushqime. Jeni gati ti provoni? Altin Joka: Ja efektet në organizëm

1 Shkurt, 14:15

 

Vetëm pak javë me parë BE miratoi futjen e insekteve në miell dhe produkte ushqimore. Autoriteti Europian i Sigurisë Ushqimore ështe shprehur se ka ardhur koha që insektet duhet të zenë më shumë vend në produktet ushqimore sepse ato kanë shumë proteina dhe lëndë ushqyese dhe janë testuar se do sjellin shëndet të mirë në popullatë dhe mund të ndryshojnë produktet nga niveli lartë i karbohidrateve që kanë sot në një nivel të lartë të proteinave për konsum duke i ulur karbohidratet.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha