Nëna denoncon zhdukjen e djalit/Kushëriri tregon vendodhjen: Është i droguar e mbyllën në qendër

15 Shtator, 21:26

Ishte data 27 korrik e ketij viti, kur 23 vjecari nga Saranda Nelo Dokaj, largohet nga shtëpia dhe niset dejtë një biznesi privat, me pretekstin se do të qetësohej për pak orë. Sipas nënës së tij, kjo nuk ishte hera e parë që I riu largohej nga shtëpia në këtë formë, por këtë herë ai nuk u kthye më kurrë. Ditën që ishte larguar nga shtëpia, Nelo Dokaj, nuk kishte as celualar dhe as mjet identifikimi me vete qysh në adoleshencë, i riu ishte përfshirë në punë të jashtëligjshme. Fatkeqësisht, divorci I prndërvë që në moshën 5 vjecare, ndikoi në drejtimin e një rruge të gabuar të këtij të riu. Pak ditë përpara se te largohej nga shtëpia, 23 vjecari kishte përfunduar disa hërë në komisariat, e sipas dëshmive të nënës, ai trajtoj me medikamente për shkak të gjëndjes depresive që kalonte. Herë në njërën derë e herë në tjetrën, ky ishte rrugëtimi i pa kontrolluar i 23 vjecarit, i cili rezulton i humbur prej afro 2 muajsh.Denoncimi në emisionin pa gjurme, erdhi nga nëna e tij, suzana rrapaj, me shpresën se një ditë do të mberrij sërisht në gjurmët e tij. Emisionin "Pa gjurmë" me moderatore Odeta Dume mund ta ndiqni nga e hëna në të premte në orën 16:00 në ekranin e Report Tv

b.ha./Shqiptarja.com

Programe të tjera

Shiko të gjitha