Njihuni me Gejsi Tafa, dizenjues i makinave

9 Qershor, 12:38

Në studion e ‘Rreze Dielli’ me Gejsi Tafa, profesor dhe dizenjues i makinave dhe librave, flasim për botën e dizajnit dhe rëndësinë e tij në ditët e sotme.

Gejsi Tafa, ka mbaruar studimet për dizajn transporti pranë Istituto Europeo del Design në Torino, Itali. Sot ndjek studimet Master në Paris pranë Strate Ecole de Design. Dy ndër hobit e tij janë letërsia dhe dizajni grafik. Përveç punëve në fushën e dizajnit të makinave, gjithnjë ka qenë i tërhequr dhe drejt dizajnit të librave.

Gejsi shprehet se ka patur fatin që gjatë kohës të studimeve në Itali, të punonte me librin “Historia e Dizajnit” të Prof. Gabriella D’Amato, një libër i cili ka shpalosur një pafundësi botësh magjike brenda universit të dizajnit. Aktualisht Gejsi Tafa është Profesor në Universitet.   

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha