Omletë furre me perime nga zonja Albana

21 Nëntor 2023, 11:58

Omletë furre me perime

Përbërësit:

 • 4 vezë
 • 100 gr patate
 • 100 gr brokoli
 • 100 gr speca
 • 100 gr domate
 • Salçiçe (gramatura sipas dëshirës)
 • 100 gr djathë i bardhë
 • 100 gr djathë pice
 • Kripë
 • Piper i zi
 • Piper i kuq
 • Rigon
 • Vaj

Përgatitja:

Në një tavë rrahim vezët, shtojmë perimet të prera në kubikë të vegjël, patatet e ziera më parë dhe salçiçet. Shtojmë erëzat, sipër e spërkasim me djathë pice dhe e vendosim në furrë në 200 gradë derisa të piqet sipërfaqja. E lëmë të ftohet pak dhe e servirim.