Omletë me oriz, një super recetë e thjeshtë ricikluese nga zonja Albana

13 Qershor, 11:51

Omletë me oriz

Përbërësit:

  • 2 kokrra vezë
  • 100 gr djathë të grirë
  • Oriz i zier
  • Kripë, piper
  • Bimë aromatike

Përgatitja:

Orizin e zier e përziejmë me vezët dhe me bimë aromatike sipas dëshirës. Rregullojmë shijen me kripë dhe piper dhe në fund shtojmë djathë të grirë. Të gjithë masën e skuqim në tigan me kapak mbuluar.