PA GJURMË/ 19 vjet në agoni për fatin e djalit, nëna mëson në media se e kanë dënuar përjetë

11 Shkurt 2020, 19:22 | Përditesimi i fundit: 2020-02-11 22:24:13

DURRËSNjë procedurë e policisë shqiptare e cila publikon foto të personave të "rrezikshëm" që janë në kërkim, i jep lajmin "bombë" familjes Baftjari. Djali i tyre, Alban Baftari, që e kërkonin prej 2018 ishte dënuar me burgim të përjetshëm për veprën penale grabitje në bashkëpunim me pasojë vdekjen e një personi.

Familjarët, nëna dhe motra kanë rrëfyer në emisionin e "Pa Gjurmë" në Report Tv se kanë qenë në dijeni që Bani, siç ata e thërrasin, ishte akuzuar për një vrasje, por janë të bindur që ai nuk ka gisht në këtë ngjarje teksa thanë se janë tronditur kur kanë parë në media lajmin. Nëna, mes lotëve në sy, mallit për djalin, dhe "shokimit" që "drita e syve" ishte dënuar me burgim të përjetshëm, tregon momentin e fundit kur ka takuar djalin e saj. Ai iku si çdo ditë tjetër, pasi hëngri drekën nga dora e nënës se tij në punë, pranë shtëpisë së vjetër në Shijak (sot jetojnë në Durrës) dhe nuk u kthye më. Nëna ka qenë në dijeni për akuzat, pasi pas ngjarjes shtëpia e saj ishte rrethuar nga policia, por ajo është e bindur se nuk ka qenë Albani, pasi siç rrëfen, askush nuk i ka ardhur në derë dhe t'i thotë që "djali yt më ka vrarë fëmijën"...Marrëdheniet jo të mira që ka me fisin nga ana e saj, por edhe kunatin, i lë të dyshojnë se e gjitha është një kurth për t'i bërë keq

Programe të tjera