Pa Gjurme gjen 19 vjecaren/ Vajza ia përplas në fytyrë babait: Ja pse ika natën dhe lash burrin

11 Shtator 2020, 19:42

Merr fund saga e zhdukjes së 19-vjecares Venera Gjolena, e cila u largua nga banesa e prindërve më 17 gusht të këtij viti, duke lënë djalin 2 vjecar dhe bashkëshortin. Rasti u denoncua në emisionin ‘Pa Gjurmë’ në Report TV, ku këtë të premte u dha edhe lajmi i mirë për gjetjen e 19-vjecares. Prindërit e kërkuan live të bijën me frikën se mbahej peng. Babai i vajzës u përlot në studio, kur stafi ‘Pa Gjurmë’ shfaqi video mesazhin që Venera kishte dërguar, ndërsa pa treguar asnjë adresë ajo u shpreh se ishte shëndosh e mirë dhe se qëndronte e ngujuar nga frika se familjarët mund ta gjenin. Në pak minuta e reja nga Berati pati një tjetër komunikim prekës me babain live në studio. Ismail Avdia nuk reshti së luturi që e bija të kthehet në shtëpi. Venera nuk pranoi duke sqaruar se arsyeja e vërtetë e largimit ishte dhuna që i shoqi ushtronte mbi të, arsye të cilën babai e mësoi live. Ajo hodhi poshtë dëshminë e një dite më pare te publikuar ne Pa Gjurme, duke e konsideruar një mashtrim personin që deklaroi se kishte lene takim diten e zhdukjes me 19 vjecaren. Biseda live at e bij në studion e emisionit ‘Pa Gjurmë’ Venera Gjolena: Jam duke ju ndjekur. Kam frikë se familjarët më gjejnë. Jam ngujuar dhe jam shëndosh e mirë. Kam frikë se familja ime në gjaknxehtësi e sipër bëjnë dicka. Në orën 11 e 30 të darkës u largova nga shtëpia.Dua të gjithë të më kuptojnë Babai i Venerës: Kthehu Venera. Nuk të mban njeri me forcë. Edhe cuni thërret. Nuk të prek njeri as fijen e flokut, nuk të ha në besë babai. Do të mbaj si kapedane. Venera Gjolena: Nuk e bëj publik vendin ku ndodhem. Jam shumë e sigurt. Mos të bëhen merak për mua. Babai i Venerës: Thuaj një më fal nënës. Hajde me babain në shtëpi Venera Gjolena: Do vij një ditë kur të kthehem Babai i Venerës: Kur të vdes unë? Mos e lër fëmijën në dorë të botës. Hajde me babain Venera Gjolena: Nuk kam patur një martesë të lumtur. Ka filluar dhe dhuna nga bashkëshorti Babai i Venerës: Po pse mor bab nuk më the ? Venera Gjolena: Nuk kthehem. Jam shumë e sigurt. Jam tek një shoqja ime, ajo është familjare. Më vonë do kthehem. Është në dorën tuaj për të më pranuar.Nuk mundem për momentin Babai i Venerës: Më mirë tek gjiri nënës, unë habitem me ty se ti nuk je një femër rebele. Venera Gjolena: Unë dua të gjej një punë për të krijuar kushtet dhe pastaj të marr djalin. Babai i Venerës: Ajo ka frikë se e coj tek burri, por unë nuk e bej atë. Venera Gjolena: Në momentin që unë të jem në rregull. Atëherë do kthehem Babai i Venerës: Të bëj një pyetje babai ? Ku je ? Venera Gjolena: Nuk ka rëndësi. Djali që mori për mua është thjesht një mashtrim Babai i Venerës: Kur mendon të vish, kur të vdesim ne ? Venera Gjolena: Nuk kam hyrë në rrugë të gabuar, njeriu për një nder rron. Babai i Venerës: A të lumtë mor bab, këtë kisha merak. A s'të ka marr malli për djalin? Venera Gjolena: Qan... Venera Gjolena: Ju lutem më kuptoni. Kujdesuni për djalin tim deri në momentin që të kthehem. Më falni... Babai i Venerës: Edhe unë kam gabuar. Të kam falur vetëm kthehu Venera Gjolena: U them të mbledhin veten. Të mos kenë merak. Jam shumë mirë. Unë nuk dua të kthehem. Nuk e marr atë guxim për çfarë kam kaluar. E ndërpres këtu komunikimin. Nuk dua të flas më, deri kur të jem gati. Ditën që u largua, Venera u mjaftua me një mesazh që i dërgoi bashkëshortit, në rrjetin social Facebook, përmes një adrese false ku i shprehte se ishte mirë dhe se ndodhej po në Berat. Emisionin "Pa gjurmë" me moderatore Odeta Dume mund ta ndiqni nga e hëna në të premte në orën 16:00 në ekranin e Report Tv

Programe të tjera

Shiko të gjitha