Pasta Margarita nga zonja Vjollca

24 Qershor 2020, 10:38

Pasta Margarita

Përbërësit:

320 gr makarona

2 kunguj të njmoë

200 gr domate qershi

5-6 gjethe borzilok

1 thelpi hudhër

pak vaj ulliri

kripë

200 gr mozzarella

Përgatitja:

Në një tenxhere me ujë të bollshëm me kripë vendosim makaronat për të zjerë. Ndërkohë kungullin e presim në feta rrumbullake dhe e pjekim në një tigan zgare. Domatet qershi I presim me ¼ dhe I vendosim në një task u copëtojmë me dorë disa gjthe borziloku. Grijmë imët 1 thelpi hudhër dhe e shtojmë tek domatet dhe I spërkasim me pak kripë dhe vaj ulliri. Shtojmë mozzarellën në një tas dhe vazhdojmë përzierjen. Kullojmë makaronat dhe I përziejmë me të gjitha përbërësit në tasin me domate shtojmë aty dhe kungujt e pjekur I përziejmë spërkasim në furrë dhe me pak vaj ulliri dhe I shërbejmë.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha