Pije me aloe vera nga zonja Albana

8 Qershor, 12:24

Pije me aloe vera

Përbërësit:

  • 500 gr aloe vera
  • 1 limon
  • 2 litra ujë
  • Pak kripë
  • 5 lgj mjaltë

Përgatitja:

Pastrojmë aloe verën nga lëkura duke e prerë në copa të vogla të cilat i vendosim në një tas me ujë të ftohtë dhe i shpëlajmë mirë. I vendosim më pas copat në blender, shtojmë 2 litra ujë të ftohtë, lëngun e limonit dhe mjaltin. E vendosim pijen në frigorifer dhe më pas e kemi gati për t’a konsumuar.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha