Pulë me kos dhe hudhra nga zonja Albana

31 Maj, 11:39

Pulë me kos dhe hudhra

Përbërësit:

 • 1 pulë
 • 300 ml kos
 • 5-6 thelpinj hudhra
 • 1 lgj uthull molle
 • 1 tufë qepë të njoma
 • 3-4 hudhra të njoma
 • 1 lgj gjalpë
 • 2 lgj vaj ulliri
 • Kripë, piper
 • Bimë aromatike sipas dëshirës

Përgatitja:

Pasi pulën e kemi larë dhe ndarë në racione e spërkasim me kripë dhe piper. Tek kosi shtojmë pak kripë dhe marinojmë racionet e pulës. Lyejmë një tavë me vaj ulliri, vendosim racionet e pulës, dhe tek pjesa e mbetur e kosit shtojmë qepët e njoma dhe hudhrat e njoma të grira imët duke e zbutur dhe me pak vaj ulliri. Këtë masë e shtojmë sipër mishit të pulës. E vendosim tavën në furrë të nxehtë në temperaturën 180 gradë për 45 minuta.

Programe të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha