Pure patate nga zonja Vjollca

23 Nëntor 2020, 10:54

Pure patate

Përbërësit:

1 kg patate

200 ml qumësht ( të ngrohtë)

30 gr parmixhano

30 gr gjalp

kripë

arrëmoskat

Përgatitja:

Ziejmë patatet për 30-40 minuta. Ilëmë pak të vjeri temperatura e lartë dhe I qërojmë nga lëkura. I kthejmë në pure dhe I vendosim në një tenxhere shtojmë pak arrëmoskat, qumësht dhe I vendosim në zjarr në temperaturë mesatare duke I përzjerë vazhdimisht me tel vezësh deri sa qumështi të përthithet

Programe të tjera

Shiko të gjitha