Qofte shtëpie me perime në furrë nga zonja Albana

6 Qershor, 11:59

Qofte shtëpie me perime në furrë

Përbërësit:

 • 800 gr mish i grirë
 • 2 thelpinj hudhër
 • 1 vezë
 • 1 qepë
 • 1 lk sodë
 • Kripë, rigon
 • Piper i zi
 • Piper i kuq
 • 2 speca të kuq të mëdhenj
 • 2 speca jeshil të mëdhenj
 • 3 thelpinj hudhër
 • 5 patate
 • 2 fç salcë domate
 • Vaj ulliri

Përgatitja:

Bashkojmë erëzat bashkë me mishin e grirë. Zëmë brumin dhe realizojmë qofte të mëdha të cilat i vendosim në një tavë. Në mes të tavës vendosim specat, patatet, salcën e domates, pak ujë, vaj ulliri, kripë dhe hudhër të shtypur. E vendosim tavën me qofte dhe perime në furrë në temperaturën 200 gradë Celsius për 40 minuta.

Programe të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha