Receta e ditës - Makarona furre me proshutë dhe qofte me thjerrza / Pjesa e dytë

4 Dhjetor 2019, 11:57

Qofte me thjerrëza

Përbërësit:

200 gr thjerrëza

1 patate

1 karrotë

1 copë selino (80 gr)

1 thelpi hudhër

4 lugë gjelle parmixhan i grirë

2-3 degë majdanoz

2 lugë gjelle galetë e grirë

Kripë dhe piper i zi

1 vezë

Përbërësit për skuqjen:

4-5 lugë gjelle galetë e grirë

2 vezë

Kripë

Vaj Olim për skuqje

Përgatitja:

Fillimisht shpëlajmë thjerrëzat me ujë të ftohte, qërojmë pataten dhe e presim në kubikë, rrënjën e selinosë, një degë selinoje, karrotën të qëruar dhe të prerë në copëza. Të gjithë këta përbërës i vendosim në një tenxhere, i mbulojmë me ujë në temperaturë ambienti dhe i vendosim në zjarr mesatar për të zierë, për 20 minuta.

Pasi të ketë kaluar kjo kohë dhe të gjithë përbërësit të jenë zier mirë, i transferojmë në një mikser, si psh te grirësja e qepës.

Shtojmë në të djathin parmixhan, majdanozin, pak kripë e piper nga mulliri, galetën e grirë (ose një fetë bukë të thatë të grirë), 1 vezë dhe i kalojmë në mikser të përzihen mirë derisa të na formohet një masë homogjene. Lyejmë duart me vaj dhe formojmë qofte në formë sferike sa një arrë e madhe dhe e vendosim në një pjatë.

Në dy pjata vendosim te e para 2 vezë të rrahura me pak kripë dhe te pjata e dytë 4-5 lugë gjelle galetë të grirë. Kalojmë qoftet fillimisht në vezë e më pas i rrotullojmë në galetë të grirë.

Ngrohim një tigan me vaj Olim dhe më pas i skuqim qoftet derisa të zverdhen. I nxjerrim nga tigani dhe i vendosim në letër kuzhine për t’i larguar pak yndyrën e tepërt. I servirim me sallatë apo me salcën që preferoni.

Programe të tjera

Shiko të gjitha