Recetë e shpejtë vere, Perime të kaurdisura me mish të grirë nga zonja Albana

29 Maj, 11:28

Perime të kaurdisura me mish të grirë

Përbërësit:

 • 500 gr patate
 • 250 gr mish i grirë
 • 2 speca të kuq
 • 2 speca jeshil
 • 2 thelpinj hudhër
 • 4 qepë të njoma
 • 1 lgj soja
 • Vaj bimor
 • Kripë, piper

Përgatitja:

Presim patatet në kubikë dhe i skuqim në vaj të bollshëm. I largojmë nga tenxherja, shtojmë mishin e grirë dhe hudhrat. E lëmë mishin e grirë derisa të kokrrizohet. Shtojmë specat jeshil dhe të kuq, i kaurdisim mirë duke shtuar erëzat dhe 1 lugë soja. Në fund vendosim patatet në gatim dhe bishta qepësh të njoma.

Programe të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha