Rep-pop/ I janë kushtuar Flamurit dhe Atdheut, këngët që janë bërë posaçërisht për kombin dhe historinë tonë dhe kanë 'drithëruar' zemrat e shqiptarëve

28 Nëntor 2021, 10:59 | Përditesimi i fundit: 2021-11-28 11:15:28

Ishte nëntori i vitit 1912, ai që i dha fund sundimit shekullor osman duke shënuar një kthesë përgjithmonë për fatin e Shqipërisë sonë të bukur. Kanë kaluar 109 vite nga ajo ditë kur populli shqiptar u gritë dhe i dha grushtin e fundit Perandorisë Osmane për të ngritur në qiell flamurin kuqezi. Edhe përse po përjetojmë një kohë të vështirë për shkak të pandemisë, nuk harrojmë të festojmë ditën kur vendi ynë i vogël, u bë një shtet i pavarur!

Shkrimtarë, poet, piktorë edhe këngëtarë i kanë kushtuar dashurisë për atdheun dhe pavarësisë shumë krijime artistike. Më poshtë do të kujtojmë dhe dëgjojmë disa prej këngëve të vjetra dhe moderne të kushtuara pikërisht asaj...Shqipërisë!

Kategori të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha