Reshedi me niseshte nga zonja Albana

18 Shtator, 12:20

Reshedi me niseshte

Përbërësit:

  • 300 gr niseshte
  • 150 gr sheqer
  • 150 gr gjalpë
  • 1 gotë ujë afërsisht

Përgatitja:

Kaurdisim niseshten në gjalpë, por jo të marrë ngjyrë. Shtojmë sheqerin dhe vijojmë me kaurdisjen. Më pas shtojmë ujë dhe e përziejmë derisa masa të kokrrizohet. E konsumojmë pa e shtruar në tavë.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha