Berisha sulmon Kim: Ka gënjyer në mënyrë të padenjë qeverinë e vet! I besoj vetëm varianteve të zëdhënësit të DASH

27 Janar, 13:55 | Përditesimi i fundit: 2023-01-27 13:55:21

Sali Berisha vijon me akuzat dhe sulmet për ambasadoren amerikane Yuri Kim duke thënë se ka gënjyer qeverinë e vet. Për këtë i referohet shpalljes së tij “non grata” nga SHBA teksa nuk dha detaje se me kë ka komunikime në SHBA, por u shpreh se i beson zëdhënësit të DASH.

“Vendimi për non gratën është i bazuar në shpifje, trillime lobime të Edi Ramës dhe George Soros dhe së fundi kam arritur të factoj se është dhe Yuri Kim, e cila ka gënjyer në mënyrë të padenjë qeverinë e vet.

Unë i besoj zëdhënësit të Departamentit të Shtetit. E ka stis Edi Rama me Yuri Kim këtë të FBI nuk e di? Mbetem të zëdhënësi i Departamentit të Shtetit që thotë se burimet janë gazeta të kontrolluar anga Rama dhe Soros”, tha Berisha.

Kategori të tjera