Sallatë kapreze nga zonja Vjollca

28 Korrik 2020, 11:08

Sallatë kapreze

Përbërësit:

2 domate mesatare

200 gr mozzarella

kripë dhe piper

borzilok

pak rigon
vaj ulliri

Përgatitja:

Presim domatet në feta rrumbullake, po ashtu dhe mozzarellën. Alternojnë ato në pjatë një fetë domate mozzarella duke e vendosur dhe një gjethe borzilok I rregullojmë shijen me kripë dhe piper, pak vaj ulliri nëse dëshirojmë dhe pak uthull balsamike pranohet nëse e shijoni. E servirim menjëherë.

Programe të tjera

Shiko të gjitha