Sallatë me panxharë, mollë dhe djath nga zonja Vjollca

16 Prill, 10:18

Sallatë me panxharë, mollë dhe djath

Përbërësit:

500 gr panxhar

6 lugë gjelle uthull balsamike

kripë dhe piper të zi

2-3 qepë të njoma

1 mollë jeshile

3 lugë gjelle lëng limoni

3 lugë gjelle vaj ulliri

100 gr djath I bardhë

50 gr arra

Përgatitja:

Qërojmë panxharët dhe i vendosim në një tenxhere me ujë ku do të shtojmë 6 lugë gjelle uthull balsamike, kripë. E lëmë tenxheren të ziejë për 20-25 minuta.Pasi panxharët të kenë zjerë I lëmë që të ftohen. Presim panxharët në feta po ashtu dhe mollën si tjegulla njëra pas tjetrës. Përziejmë dresingun dhe presim djathin në kubikë , më pas vendosim djathin në kubike dhe mund të shpërndajmë 1 grusht arra.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha