Speca në ajkë me djathë nga zonja Albana

29 Maj, 11:32

Speca në ajkë me djathë

Përbërësit:

  • 6-7 speca
  • 200 gr ajkë
  • 100 gr djathë i thërrmuar
  • 1 tufë majdanoz
  • 4 thelpinj hudhër
  • Vaj ulliri
  • Gjalpë

Përgatitja:

Skuqim specat me pak vaj ulliri dhe i lemë të ftohen. Në një tigan vendosim 3-4 lugë nga vaji që skuqëm specat, ajkën dhe djathin e thërrmuar. I përziejmë mirë dhe i lemë të marrin valë derisa ajka të mpikset mirë. Shtojmë tek ajka specat dhe i spërkasim me pak majdanoz dhe piper.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha