Tarator me kunguj nga zonja Albana

8 Qershor, 12:34

Tarator me kunguj

Përbërësit:

  • 4-5 kunguj
  • 400 gr kos
  • 1 lç uthull molle
  • 1 tufë koper
  • 1 lgj vaj ulliri
  • Kripë

Përgatitja:

Skuqim në yndyrë kungujt që i kemi prerë në disqe. Në një tas vendosim kosin, kripën, uthullën e mollës dhe koperën e grirë imët. I përziejmë bashkë me kungujt dhe i lëmë në frigorifer për t’a servirur të ftohtë taratorin.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha