Të zhdukur pa lënë asnjë gjurmë, familjarët rrëfehen në “Pa Gjurmë”,dyshimet se mund të jenë vrarë

26 Janar, 17:53

Misteri i takimeve me shokë të panjohur si humbën dy baballarët ? Familjarët ngrenë dyshimet se janë eleminuar.Betohen për kokën e të atit, vajzat presin lajm për babain e humbur 7 vite më parë Dy të humbur të denoncuar në emisionin ’Pa Gjurmë’, u kërkuan edhe në puntatën e kësaj të marte. Gjeto Smajli u zhduk në vitin 2010 nga Lezha, ndërsa Gramoz Lulaj humbi gjurmët nga fshati Varibot i Fierit në vitin 2013.E ftuar në studion e emisionit ’Pa Gjurmë’ bashkëshortja e Gramoz Lulajt, Anila kërkon prej 7 vitesh të mësojë se cfarë ka ndodhur me fatin e tij. 46-vjecari la dy vajzat e vogla dhe vendosi të zhdukej pasi i komunikoi bashkëshortes, se do të takohej me një shok. 5 ditë pasi doli nga Spitali Psikiatrik i Vlorës, 46-vjecari me probleme të shëndetit mendor u largua nga shtëpia më 18 korrik të vitit 2013. ’Atë mëngjes mori çekiçin dhe theu televizorin, pasi kishte shfaqur probleme të shëndetit mendor. Kur e pashë më tha se nuk ishte mirë atë ditë. Ndryshimi në mjekim e përkeqësoi edhe më shumë shëndetin e bashkëshortit tim. Atë ditë më tha se do të shkonte të takonte një shok në qendër të fshatit, në Varibot. Na thanë se kishte marr furgonin dhe ishte nisur në Cakran, ku më pas kishte mbërritur në Fier. Kontrolluam dy ditë me radhë, e përmbysëm Fierin, por nuk gjetëm gjë. Një fshatar e kishte parë tek ura Shelqit, kokëulur dhe të mërzitur, por ne nuk gjetëm asnjë gjurmë’.I vëllai, nga studio e emisonit ’Pa Gjurmë’ ngre të tjera dyshime, se Gramozi është vrarë. ’Dyshoj se mund ta kenë vrarë ose ndoshta edhe e mbajnë peng. Nuk e dijmë nëse është gjallë apo është vdekur’.Gjeto Smajli është një tjetër i humbur që u trajtua këtë të martë në emisionin ’Pa Gjurmë’. 64-vjecari u zhduk 10 vite më parë. Babai i gjashtë fëmijëve ka humbur nga kjo jetë edhe nënën. I biri Ndue Gjeto në studion e emisionit i drejtohet me një mesazh:’Vetëm ai e din kush ishte shoku që do takonte. Ai është parë tek priste në kryqëzimin e rrugëve. Bashkëfshatarët e panë atë natë, deri në orën 9 të mbrëmjes, ndërsa moti ishte i keq me shi. Dikush mund të ketë gisht në zhdukjen e babait. Nëna e tij u largua me emrin e tij në gojë. Na ka munguar prania e babait në shtëpi’Disa ditët para se të zhdukej Gjeto pyeste shpesh të shoqen për orën me arsyen se duhej të ishte i perpiktë në një takim, që kishte lënë me një shok të panjohur për familjen. Pas pothuajse një javë, nga ky episode, Gjeto sapo u kthye nga puna u bë gati për të dalë sërish, pasditen e 7 tetorit të vitit 2010. Për këdo që ka informacion për këta dy të humbur ju mund të na kontaktoni në të gjitha format tona të kontaktit: 2 numrat tanë të kontaktit: Në cel: 069 99 55 698 si dhe në aplikacionet: WhatsApp dhe Viber Në tel: 0444 17 778 Në adresën tonë në facebook: Pa Gjurmë Report TV Në kanalin tonë në Youtube: Pa gjurmë Channel Cdo ditë në ekranin e Report Tv, ora 15: 00

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha