• Opinion

  'Azgan, Azgan, po të luajti njeri atje…', pse duhen arrestuar edhe prindërit e vrasësit të policit

  “Azgan, po të luajti njeri atje… Azgan, Azgan! Zoti para..”Fytyra e qeshur e 23 vjeçarit shqiptar vrasës dhe sjellja e frikshme e familjarëve të...

 • Kultura

  Fatet e pikturës së Edi Hilës, çfarë i kërkoi Kuvendi Popullor dhe ç’pësoi

  Çdo pikturë e Edi Hilës, prezanton ngjarje të vërteta që lidhen fort me të. Shqipërinë që ishte, dhe ajo që ndryshoi... si dhe gjendje emocionale,...

 • Intervista

  Flet për Report Tv shqiptari që i rrëmbeu mikrofonin këngëtares britanike në Eurovision: Ja pse e bëra

  Në një intervistë ekskluzive për Report Tv, shqiptari Konstantin Bouki që rrëmbeu mikrofonin e këngëtares britanike Surie tregon arsyet përse kreu...

 • Kronikë

  “Ndal krimeve të urrejtjes kundër LGBTI”, KE trajnon 150 policë në Shqipëri

  Këshilli i Europës dhe organizatat LGBTI kanë trajnuar punonjësit e policisë për 2 muaj në identifikimin dhe hetimin e krimeve të urrejtjes ndaj...

 • Kultura

  Ekspozita/Rama pedagog dhe Shqipëria e post diktaturës në syrin e austriakut/FOTO

  Ideja e Hubert Lobnig për një ekspozitë me temën e hapësirës publike bazohet në vëzhgimin e ndryshimit rrënjësor që ka pësuar marrëdhënia e...

 • Kronikë

  Daut Gumeni: Ja pse dhashë dorëheqjen, Autoriteti i Dosjeve shkelje ligjore në çdo hap

  Në një intervistë për Report Tv Gumeni, përfaqësuesi i klasës së të përndjekurve politikë tregon si ka funksionuar ky institucion.

 • Sociale

  BE mbështetje për fuqizimin e “grave të maleve”/ Report Tv një ditë me to në Javën e Europës

  Mes diskutimeve me qytetarët mbi zgjerimin e Bashkimit Europian, mundësitë e studimeve, letërsinë shqiptare dhe europiane apo ritmet muzikore e...

 • Kultura

  Dekorata nga Trump, Meta e Veliaj, Pagarusha për Report TV: S’e prisja

  Mbretëresha e këngës shqiptare Nexhmije Pagarusha tregon në një prononcim ekskluziv për Report Tv lumturinë që ndjen për nderimin që i kanë bërë...

 • Kultura

  Arbëreshët ndalen në varrin e Dritëro Agollit/ Një këngë dhe letër nga Vorea Ujko për të

  Në kuadër të projektit “Të dua Arbëri”, një bashkëpunim midis dy shoqatave shqiptaro italiane një grup prej 20 arbëreshësh do të qëndrojnë në...

 • Kultura

  Andrra që të çon në vitin 1950 

  Ëndrra që nisi në Tiranë dhe përfundoi në Shkodër na ktheu pas në një kohë tjetër për 12 orë, me muzikën jazz dhe veshjet e viteve 40’-50’. Mbi...