Dekorata nga Trump, Meta e Veliaj, Pagarusha për Report TV: S’e prisja

“Këto momente janë që njeriu nuk mundet me i tregue, vetëm shpirti e din se çka kam përjetuar unë këto ditë”... Është kjo ndjesia që mbretëresha e këngës shqiptare, Nexhmije Pagarusha tregon në një prononcim ekskluziv për Report Tv. Në 85 vjetorin e lindjes, Nexhmije Pagarushe ka marrë vemendjen e merituar, si nga Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta dhe nga Kryebashkiaku Erion Veliaj duke e suprizuar kështu këngëtaren.

Tash kthimin.. jam shumë e lumtur. Nuk e kam paramenduar se do ndodhnin gjithë ky respekt, gjithë këto shpërblime, kurrë se kam menduar. Kurrë nuk është vonë për të mira. Edhe e falenderoj e kryetarin e bashkisë që më dha Çelësin. Tash kush do me ardh në Tiranë, unë e jap Çelësin edhe vjen, bashkë vijmë edhe kënaqemi. Jam shumë e lumtur në këtë pritje, në këtë dashuri që keni ndaj meje, këtë respekt. Sa ju e keni, aq edhe unë ju dua shumë. Edhe gjithmonë ju kam dashur, edhe kur s’jemi parë.

Nexhmije Pagarusha tregon për Report Tv

Ikona e muzikës shqiptare rrëfen gjithashtu takimin e fundit me kolegen e saj Vaçe Zelën.

Vaçe Zelën e kam takuar herën e fundit në Zvicër, kur ka qenë e sëmurë ku nuk ka mund me ecë. Edhe shumë bukur m’u ka dukur. Edhe i kam thënë ‘Nuk je e sëmurë, se shumë bukur po dukesh’. Me të vërtet ashtu dukej. Edhe ka kërkuar me ardh nga Kosova kufoma me ardh në Shqipëri.

 Nexhmije Pagarusha për Report Tv

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Rama me kryebashkiakët: Sulm i organizuar kundër turizmit, profile dhe video flasë përdoren për ta goditur turizmin

Rama me kryebashkiakët: Sulm i organizuar kundër turizmit, profile dhe video flasë përdoren për ta goditur turizmin