• Dy fjalë për grupin ‘hallexhinjtë e Lulit’

  Përveç hallit mbi hall të Doktorit, Basha këto ditë po shpagon edhe hallet e deputetëve me njëri-tjetrin. Belindi ikën tek Doktori se Luli sot...

 • Sot edhe unë mund të kisha arsyet e mia për të qenë kundër Lulzim Bashës

  Në 13 qershor të këtij viti u mbajtën zgjedhjet për kryetar të PD-së, ku, veç Lulzim Bashës, morën pjesë në garë edhe tre kandidatura të tjera. Në...

 • Shërbimi i fundit që Berisha po i bën Lulzim Bashës

  Tanimë që nuk ka asnjë dilemë se lëvizja e Berishës është për t’u rikthyer në krye të partisë dhe jo për ta demokratizuar atë, shumica e të...

 • Të vërtetat që 'Foltorja' po u fsheh demokratëve

  Emëruesi i përbashkët që i bashkon të gjithë ata që janë rreshtuar sot në krah të “Foltores” është se vetëm Sali Berisha mund ta rrëzojë Lulzim...

 • Paradokset e Sali Berishës

  E pyesin lidhur me ish-zyrtarët e korruptuar në administratë, polici e parlament, që e shoqërojnë në çdo qytet ku bëhet “Foltorja” me makina që...

 • Nuk më intereson as Luli, as Doktori

  Është e qartë se në 8 vjet në opozitë, Lulzim Bashën, ata që i kanë pasur nevojën, kanë qenë shumë pak. Mungesa e gjatë e pushtetit, e ka...

 • Paradokse demokrate në ditë të nxehta

 • Demokratët nuk i kanë sot asnjë borxh Berishës, ai po, është borxhli ndaj nesh

  Njerëzit normal i thërrasin arsyes. Ajo është që nuk të tradhëton asnjëherë. Të tjerët, herë nga padija, herë nga naiviteti, herë nga përdorja,...

 • Obobo ç’na gjeti po iku Berisha

  Politika është dinamike dhe askush nuk mund ta mbajë peng, sipas parimit “pas meje u bëftë qameti”.Në të nuk duhet të ketë të pazëvendësueshëm....

 • Gara në PD, çfarë nuk po shohim

  Kjo çliron një pjesë të demokratëve që nuk kanë qenë dakord me disa vendime të drejtuesve, por që kanë heshtur për të mos u dukur “mish i huaj”...