Manastirliu publikon të dhënat: Sot 10.218 vaksinime anti-COVID

10218 vaksinime janë kryer ditën e sotme. Shifra u bë e ditur nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, teksa që nga fillimi i pandemisë në vendin tonë kanë marrë dozën e parë, një pjesë e tyre edhe të dytën, 324, 840 qytetarë.


Lajmi kryesor:

Mbërrijnë në Rinas 40,800 doza të AstraZenecas nëpërmjet COVAX! Manastirliu: Deri në fund të prillit 700 mijë vaksina të mbërritura! Sot 10218 vaksinime


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se deputetët e opozitës duhet të jenë në Kuvend dhe të mos e braktisin atë në legjislaturën e re?×

Lajmi i fundit

John

Dita e Europës: Soreca: Europa një histori e fillimeve të reja! T'i japim fund pandemisë, askush nuk është i sigurt pa qenë të gjithë të sigurt