110 vjetori i pavarësisë, Basha: 28 nëntori na bashkon plot krenari dhe mirënjohje për veprën e pavdekshme të heronjve

110 vjetori i pavarësisë, Basha: 28 nëntori na bashkon plot krenari dhe mirënjohje për veprën e pavdekshme të heronjve

Lulzim Basha

Ish kryedemokrati Lulzim Basha ka uruar shqiptarët për 110 vjetorin e shpalljes së pavarësisë në Vlorë. Nëpërmjet një postimi në facebook, Basha shkruan se 28 nëntori i bashkon shqiptarët në mirënjohjen për heronjtë dhe dëshmorët e kombit.

“Gëzuar 28 Nëntorin, ditën e madhe që na bashkon plot krenari dhe mirënjohje të thellë për veprën e pavdekshme të heronjve dhe dëshmorëve të Kombit. Sakrifica e tyre në altarin e lirisë kombëtare, mban ndezur në zemrën e çdo shqiptari flakën e besimit tek e nesërmja.  Zoti e bekoftë Shqipërinë dhe shqiptarët kudo ku janë!”- shkruan Basha në urimin e tij.


Lajmi kryesor:

Sot 110 vite shtet shqiptar/ Rama: Gëzuar të gjithëve! Meta: Patriotizmi të jetë pishtari për ta mbrojtur vendin nga rreziqet! Berisha uron nga 'Tik Tok'


B.V/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Publikohet vendimi për dënimin e Juventusit: Pse u hoqën 15 dhe jo 9 pikë

Publikohet vendimi për dënimin e Juventusit: Pse u hoqën 15 dhe jo 9 pikë