7 mënyra të vogla, por shumë të rëndësishme për të përmirësuar marrëdhënien tonë në çift

7 mënyra të vogla, por shumë të rëndësishme për të përmirësuar marrëdhënien tonë në çift

Foto ilustruese

Komunikimi i mirë, një jetë seksuale e shëndetshme dhe koha cilësore që një çift kalon së bashku janë disa nga faktorët që mbajnë një marrëdhënie të bukur, por ka edhe mënyra që nuk i keni imagjinuar që mund ta bëjnë lidhjen tuaj të lulëzojë.

Çdo marrëdhënie është si një lule. Për sa kohë që ne kujdesemi për të dhe e ujitim, ajo do të lulëzojë dhe lulëzojë. Por për sa kohë e neglizhojmë dhe e lëmë të paprekur, ajo thahet dhe në fund mund të vdesë. Diçka e ngjashme ndodh në marrëdhënie .

Sidomos kur bëhet fjalë për marrëdhëniet afatgjata Së bashku me metodat e provuara efektive që mund të përmirësojnë marrëdhënien tuaj, të tilla si të qenit një dëgjues i mirë, të kaloni kohë së bashku, të keni një jetë seksuale të shëndetshme dhe të ndani përgjegjësitë, ka mënyra të tjera të pazakonta që ndoshta nuk e keni imagjinuar se mund të ... ‘lulëzojnë’ marrëdhënien.

Kaloni kohë të ndarë

Shkoni në shtrat në të njëjtën kohë

Ndani përvoja unike

Detajet bëjnë diferencën 

Më mirë argumentoni më shumë

Kujtoni momentet tuaja të mira së bashku

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Prokuroria e Romës çon për gjykim ish-drejtuesit e Juventusit

Prokuroria e Romës çon për gjykim ish-drejtuesit e Juventusit