75 % e shqiptarëve nuk mbështesin protestat, Basha: Shërbëtor i krimit kush nuk është me ne

Pas mbledhjes së kryesisë së Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se opozita e ka marrë vendimin për tu përballur me çdo mjet kundër qeverisë, dhe se kush ishte kundër tij, ishte shërbëtor i krimit.

"Asgjë nuk mund të kursehet në këtë betejë. Kush ul kokën dhe nuk bëhet pjesë e kësaj beteje, do të jetë shërbëtor dhe skllav i krimit, sepse skenari tjetër është që Shqipëria, përfundimisht të bjerë si demokraci, të bjerë si shtet i së drejtës dhe të kthehet edhe de jure në juntë kriminale", tha Basha.

Por çfarë mendojnë shqiptarët për këtë aksion opozitar? 

Report TV publikoi rezultatet e sondazhit të kryer në bashkëpunim me institutin “GPF Inspiring Research”, ku 69.4% e shqiptarëve të pyetur mendojnë se protestat e opozitës nuk duhet të vazhdojnë,  ndërsa vetëm  25.7 % mendojnë se protestat duhet të vijojnë.

Po ashtu, vetëm 20.1 % e të pyeturve mendojnë që protestat e opozitës janë paqësore, kundrejt 71.8% të atyre që i konsiderojnë të dhunshme.

Nëse vetëm çereku i shqiptarëve e mbështesin vijimin e protestave opozitare, atëherë mbi deklarimet e zotit Basha, a mund të konsiderohen 75 % të tjerët  si shërbëtorë apo skllavë të krimit?

Pavarësisht përgjigjes për këtë pyetje, Basha ka thirrur protestën e radhës kombëtare në 25 maj.

G.M./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Puntori shqiptar: 17/05/2019 12:47

  Ti je njé kelysh kurve qé do plumbin.

  Përgjigju
 • Hinglateri: 17/05/2019 10:55

  O Bashe ! Je bere si lafsha e gjelit .

  Përgjigju
 • Mala: 17/05/2019 10:01

  Basha me opoziten e bashkuar,nuk kane as 25% te votuesve-sovranit.Kjo shihet qart ne protesta,asnjehere nuk ka rritur 10mishinpjesemarres,te shumeten si edhe heren e fundit 11maj,nuk mkishta as 4-5 mije, qe Basha e quante Proteste e revoltes KOMBETARE,vertet ku ishte kombi shqiptar?!Shqiptaret e duan Shqiperine,Shtetti mbi te githa,Askujt nuk i lejohet te lauje, Shqiperia e shqiptarevet<populli nuk deshiron rkthimin e kaosit e as shpetimin e krimit pa ndeshkim,Kekron zbatushmeri te Reformes ne Drejtesi.

  Përgjigju
 • adamo311: 16/05/2019 18:01

  Per ardhmerine e kombit dutet te exterminohet Boshti: Damir Fazlic-Sali Berisha-Lulzim Basha e bashpunetoret e tyre! "Mos gjyko flalet, por gjyko veprat e tyre" Poshte rraca e te pa-arsimuarve dhe tradhetareve, te cilet ngulfatin kombin me shekuj! Tung.

  Përgjigju
  • lili: 16/05/2019 18:36

   Nuk mund te jemi meju vrasesit dhe hajdutet e popullit.Do mbeteni ebkeqja gjthkohore Shqiperise sone tw varfer qe e vrate,e vodhet,e cnderuat,e shperfytyruat kudo ne boten e sotme te qyteteruar.Turpi perjete mbi Ty,sojsez

 • Sondazhi i ditës:

  Kush do të fitojë zgjedhjet në bashkinë e Kukësit?×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në Kosovë, Meta: Ngjarja e rëndë tregon domosdoshmërinë e sundimit të ligjit

Vrasja e policit në Kosovë, Meta: Ngjarja e rëndë tregon domosdoshmërinë e sundimit të ligjit