Akuzat ndaj Valdrin Pjetrit/ Prokuroria e Përgjithshme nis procedurat për krahasimin e shenjave të gishtave

Akuzat ndaj Valdrin Pjetrit/ Prokuroria e Përgjithshme nis procedurat për krahasimin e shenjave të gishtave

Valdrin Pjetri

TIRANË- Sektori i dekriminalizimit në Prokurorinë e Përgjithshme i ka dërguar një letër-porosi drejtësisë italiane ku kërkon informacion lidhur me figurën e Valdrin Pjetrit, ku mes të tjerash kërkohen edhe shenjat e gishtave të tij. Ndërkohë nga ana tjetër, bëhet e ditur se edhe Prokuroria Shqiptare do të marrë gjurmët e gishtave të Pjetrit, për të bërë më pas një krahasim me ato që do të mbërrijnë nga autoritetet italiane.

Partia Demokratike ka publikuar ditën e djeshme disa dokumente, sipas të cilëve vërtetojnë se Valdrin Pjetri, kryebashkiaku i dalë fitues në zgjedhjet e 30 qershorit, është dënuar me burg për drogë. Një akuzë e tillë është mohuar nga Pjetri, megjithatë Prokuroria ka nisur hetimet ku pritet të zbardhet e vërteta mbi të shkuarën e Pjetrit.

Report Tv ka raportuar më herët se pas denoncimit të PD, nga Prokuroria e Përgjithshme është kërkuar informacion nga pala italiane nëse ndaj Valdrin Pjetrit është kryer ndonjëherë ndalim, arrestim, dënim për trafik narkotikësh apo dëbim nga shteti fqinj.

Kjo është një procedurë e cila kryhet për verifikim të akuzave të ngritura në këtë rast nga Partia Demokratike.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Trnakop Kacija: 15/08/2019 07:41

  Nuk ka asnje dyshim se eshte (ka qene) i denuar ne Itali bash sic pershkruhet - problemi eshte se nuk eshte i vetmi dhe tmerri eshte se prap se prap do te mbulohet dho te mbetet ne pozite duke inkurajuar dhe te tjeret. Pra ne nje vend ku Presidenti aktual eshte person qe ka qene i filmuar ne korrupsion aktiv dhe tani eshte President, rastet si ky i Valdrinit nuk jane ndonje cudi e madhe.

  Përgjigju
 • Populli: 14/08/2019 19:23

  Ju z te prokurorise mos u beni pale me kriminelet e PD ..Populli I njeh mire se kush Jane keta .Ne asnje menyre nuk duhet denigruar figura e nje njeriu te paster ,te ndershem sic eshte figura e z VALDRIN .Verdikti I popullit qendron mbi gjithecka ndaj ai gezon respektin e popullit

  Përgjigju
  • Populli i leshit: 14/08/2019 23:18

   Populli i leshit e njeh mire Valdrinin... i paster eshte ka qe ne 2005 qe spunon me ne Itali.

 • blerta: 14/08/2019 19:12

  Nuk duhet 1 muaj te verifikohet figura e nje personi.Mjafton 1 minut per shenjat e gishterinjve,komunikim nga Italia me kompjuter dhe u be.Zgjatni pafund nje procedure e cila kerkon 1 ore maksimumi.Hajde shtet hajde

  Përgjigju
  • Shef krimesh: 15/08/2019 01:40

   Esht shum e drejt mjafton urdheri dhe ti meren Pse e zgjasni shum nese ligji esht i barabart per te gjith nuk e kuptoj jeni politikan apo kriminel

 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan