Aleanca KuqeZi regjistrohet në zgjedhje: Bojkoti, shitje në heshtje, lufta civile skenar rus

Aleanca KuqeZi regjistrohet në zgjedhje: Bojkoti, shitje në heshtje, lufta civile skenar rus

TIRANE-Aleanca KuqeZi është partia e radhës që regjistrohet në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, duke e dërguar në 26 e subjekteve zgjedhore që do të marrin pjesë në proces. Aleanca KuqeZi thekson se bojkoti është shitje në heshtje, ndërsa ideja e artikuluar nga opozita për moslejim të procesit është skenar rus.

"Pranojmë rekomandimet e ambasadës Amerikane. Bojkoti është shitje zgjedhjesh në heshtje. Lufta për Tiranën, sfidë për Shqipërinë. Lufta civile në 30 qershor, skenar rus. Jemi kundër marrëveshjes Basha-Rama.

Do tërhiqemi nga zgjedhjet, nëse Rama bën pazar me Bashën. Çdo shtyrje zgjedhjesh, atentat i Kushtetutës. Koalicion kundër dy bandave PD-PS" thuhet në deklaratën e Aleancës KuqeZi.

Ndërkohë që ditën e sotme Rudina Hajdari krijoi partinë e re politike “Bindja Demokratike”, pak ditë pasi mori drejtimin e grupit demokrat në parlament.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Joe Biden rezulton pozitiv me COVID! Reflekton për tërheqjen nga gara për President dhe kandidaturën e Harris

Joe Biden rezulton pozitiv me COVID! Reflekton për tërheqjen nga gara për President dhe kandidaturën e Harris