POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Aleatët e Bashës njëzëri: Do bllokojmë zgjedhjet në të gjitha mënyrat

Aleatët e Partisë Demokratike, Dashamir Shehi, Nard Ndoka, Fatmir Mediu dhe Vangjel Dule kanë deklaruar se opozita do të bllokojë zgjedhjet në të gjitha mënyrat. Në një takim në Fier, ‘Forumi për zgjedhje të lira’, i organizuar nga ‘Grupimi i Qendrës së Djathtë’ kanë zhvilluar një bashkëbisedim mbi situatën në vend me strukturat dhe simpatizantët e partive që drejtojnë, ku janë shprehur të bindur se zgjedhjet e 30 qershorit nuk do të zhvillohen.

‘Zgjedhjet pa opozitën përbëjnë një rrezik të madh për stabilitetin e vendit si dhe cenojnë pluralizmin politik. Opozita, në të gjitha mënyrat, nuk do të lejojë që në 30 qershor të zhvillohen zgjedhje farsë. Zgjedhje të lira dhe të ndershme mund të organizohen dhe garantohen vetëm nga një qeveri Tranzitore, e përberë nga njerëz me integritet dhe autoritet, të cilët e duan vendin e tyre", është qëndrimi i aleatëve. 

Duke komentuar dy protestat e fundit kombëtare, të zhvilluara nga opozita e bashkuar, ata i kanë bërë apel qytetarëve për vijimin e qëndresës ndaj mazhorancës ilegjitime.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Populli: 16/05/2019 06:53

  Ju ngeli dopjo gjashta ne dor ju sbllokoni asgje se nuk jeni me te fort sa populli ju prandaj mos beni gam gam kot

  Përgjigju
 • Populli: 15/05/2019 17:15

  Mos u merzitni se te gjithe prangat do keni Une familjarisht do shkoj te votoj ta provoj ndonjeri te me pengoje por ta Kete te qarte se Tufina e pret kushdo qofte ky bandit

  Përgjigju
 • Profesori: 15/05/2019 16:27

  mua me ha ... nuk ke se cfare me ben po deshet me dilni para .iku ajo kohe o kriminele .secili e mbron voten me gjak dhe me koke .ske se cben o pijanec o thuthuq .Mbeten me breke mbushur me m

  Përgjigju
 • undheti: 15/05/2019 16:18

  na ka çar k.... shum i peshtir esht ber..pse çfar do me besh mua qe kam qef te votoj....? do ma rruash....jo me brisk... po me makin rruatje..

  Përgjigju
 • MA RRUAJ: 15/05/2019 15:40

  Shikoni se çfar katastrofe është për Shqiptarët një tuf derrash thon ne se lëm njeriun e lir të votojn se sduam ne. Shifeni fatmir JEVGJIT mediun që i ka duart me gjak që thot un vrava e dogja njerëz të gjall e nuk le njeri me votuar. Por jevgjiti mediu ka të drdjt se mamaja vet fatorino kurv kshu e ka mësuar vidh vrit kurvëro se njeri s'të bo gjo. E dash pijaneci i mbafuar Shqiprin e do të shkrëmbuar. Kam një pytje a ka BURRA SHQIPRIA ? ? ? APO KAN VDEKUR TË GJITH.

  Përgjigju
 • SHEGUSHJA: 15/05/2019 13:17

  Nuk e di pse duhen precedente te tjere per opoziten. Mjafton deklarata se do te pengojne zgjedhjet me cdo menyre, perben precedent penal. Ku e gjejne te drejten te kanosin pjesen e elektoratit qe deshiron te votoje? A ka ndonje qe i pergjigjet.

  Përgjigju
 • Hinglateri: 15/05/2019 12:29

  Po i keni lare duart kapeno ket temin

  Përgjigju
 • Berti: 15/05/2019 12:11

  Parazitet e zorres se trashe te PD bejne sikur kane elektorat. Per Mediun nuk voton me as Eli Fara hahaha

  Përgjigju