Andrea Marko në 'Botërori +': Anglia me një grup kompakt

Andrea Marko në 'Botërori +': Anglia me një grup kompakt

Andrea Marko

Specialisti i futbollit në emisionin “Botërori +” në Report Tv, Andrea Marko, ka vlerësuar Anglinë, që ndryshe nga herët e tjera vjen me këmbë në tokë dhe pa të zhurmën e skuadrës pretendente, por që eliminohej shpejt…

Më në fund Anglia ka bërë një grup dhe skuadra është kompakte më shumë se çdo herë tjetër. Është ekipi me moshën mesatare më të re në Kupën e Botës dhe me djem plot energji, që jo më kot kanë vrapuar më shumë se çdo skuadër tjetër.

Vërtet janë djem të rinj, por të ftohtë dhe bashkuar. Janë modestë dhe kjo I ka sjellë këtu, sepse shpesh Anglia vinte me bujë për të fituar Botërorin, kishte yje në radhët e veta, por nuk kishte një grup si këtë herë.

Andrea Marko

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Braktiset Vodica në Ersekë, 30 familje! Sakrifica e mësuesit ‘hero’ për t’i dhënë dije nxënësit të vetëm në fshat

Braktiset Vodica në Ersekë, 30 familje! Sakrifica e mësuesit ‘hero’ për t’i dhënë dije nxënësit të vetëm në fshat