Ardi Veliu shkresë drejtorive vendore: Të identifikohen shtetasit e huaj dhe aktiviteti i tyre në vend

Ardi Veliu, drejtori i përgjithshëm i policisë

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Veliu i ka dërguar shkresë drejtuesve në qarqe javën e kaluar për të identifikuar shtetasit e huaj në vend.

Ai kërkon verifikimin e aktivitetit të tyre që bëjnë në Shqipëri dhe nëse kanë apo jo leje qëndrimi.

Gjithashtu ai u kërkon që verifikimet të bëhen në kohë reale me drejtorin e kufirit të cilët lëshojnë lejet e qëndrimit.

Ndërkohë që për ata që janë pa leje apo që u ka skaduar është kërkuar aplikimi i gjobës deri n ëdepërtim në vendin e origjinës si dhe procedim për kalim të paligjshëm të kufirit.

E.D./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Klubet paralajmërojnë protesta! A jeni dakord me vendimin e Ligës së Futbollit për të përshkallëzuar bojkotin?

Komento

Komente

 • Turi: 14/09/2020 14:03

  Po vjen Xhaxhi Enver me duket vendin tone komunizem sa ke ngrene pse ke ngrene ku ke ngrene

  Përgjigju
 • Ardi Daullxhiu: 14/09/2020 12:44

  Po pse o ardi Floke magjari.., lajme per konference jane kto?! Kto behet ne fshehtesi, jane informacione te klasifikuara, jepen ne zyre urdherat jo Tv ( o ari) Apo do me bo show... polic bashkie ngele

  Përgjigju
 • Biku: 14/09/2020 12:34

  Filloj fushata elektorale

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Bregu për vrasjen e Hajdarit: Ka mungesë dëshmish shkencore (VIDEO)