Argjentina shpall tre ditë zi për vdekjen e Diego Maradona

Argjentina shpall tre ditë zi për vdekjen e Diego Maradona

Presidenti i vendit, Alberto Fernandez, deklaroi tre ditë zi zyrtare për vdekjen e fituesit të Kupës së Botës, Dieo Armando Maradona, i cili vdiq nga një sulm në zemër sot në moshën 60 vjeçare. Fernéndez, duke folur për gazetën argjentinase Clarín, tha në një deklaratë të shkurtër se ai ishte "tepër i trishtuar" për vdekjen e Maradona.

“Nuk mund ta besoj. Unë jam i tronditur. Ky lajmi më i keq që një tifoz i Argjentinës mund të marrë. Ne e donim atë. Po përpiqem të flas me familjen e tij. Do ta shohim. Ka kaq shumë trishtim, ”tha presidenti.

Dekreti presidencial që njofton periudhën zyrtare të zisë do të botohet në Buletinin Zyrtar të Shtetit, për t'u ndjekur nga homazhe për lojtarin më të madh të Argjentinës të të gjitha kohërave.  


Lajmi kryesor:

Arresti kardiak i merr jetën legjendës Diego Maradona! Argjentina shpall 3 ditë zi kombëtare! Rama: Moment trishtimi për vdekjen e Mozartit të futbollit


  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

‘Jam krenar dhe i lumtur’, Muçi pas ‘dopietës’ kundër Aston Villa-s: Luajtëm ndaj një kundërshtari shumë të fortë

‘Jam krenar dhe i lumtur’, Muçi pas ‘dopietës’ kundër Aston Villa-s: Luajtëm ndaj një kundërshtari shumë të fortë