POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Arrestimet për tenderat e Burgjeve, Kryemadhi: Gjonaj po shantazhon drejtësinë, s'e kam sulmuar për shkak të Metës

Dje u arrestuan 4 zyrtarë të Ministrisë së Drejtësisë, ndërsa 8 janë lënë në detyrim paraqitje për abuzim me tenderat (lexo këtu). Gjithashtu po verifikohen edhe 2 ish-ministra të LSI-së, Petrit Vasili dhe Ylli Manjani. Kjo ka bërë që kryetarja e LSI-së, Kryemadhi të reagojë nga foltorja e Kuvendit duke akuzuar ministren e Drejtësisë për shantazh ndaj prokurorëve dhe gjyqtarëve.

"Problemet janë pafundësisht dhe nuk di ku ta kapësh dhe ku ta lëshë, nga fshehja e një vepre makabre ndaj një fëmije nga fëmijët. Më e rëndë është sesi vijojmë dhe ta mbulojmë cdo ditë e më shumë për të mbrojtur disa policë të papërgjegjshëm. Është e njëjta metodë e kryeministrit, gënjen se dicka do të mbetet. Rama i quan qenër, por qeni është një kafshë besnike, por ka edhe nga ata qenë që nuk e dinë se cfarë do të thotë të jesh qen, sepse një kryeministër që përdor bashkëpunëtorët e tij si qen për të kafshuar shokët e tyre, e di shumë mirë se cfarë do të thotë qen. Ashtu si ministrat e Ramës që nuk përfaqësojnë vullnet politik, por një sekt kriminal për të mbrojtur lidhjet me krimin.


Nuk po merrem sot me ministren e Drejtësisë sepse nuk qenka këtu  në sallë. Por meqenëse ajo paska dëshirë shumë të madhe për të luftuar korrupsionin, po i bëj me dije asaj dhe kryetarit të Komisionit të Ligjeve, që shantazhet ndaj gjyqtarëve dhe prokurorëve quhen shkelje e ligjit. Dhe shumë shpejt do ta ketë të faktuar sesi ajo shantazhon gjyqtarët dhe prokurorët për të arrestuar punonjës të Ministrisë së Drejtësisë, se vetëm në këtë mënyrë do të largojë punonjësit nga Ministria, sepse me gjyq janë kthyer të gjithë në punë. Dhe gabimisht ka futur në listë edhe motrën e sekretares së përgjithshme  të njeriut të saj, apo edhe shumë të tjerë bashkëshortë deputetësh këtu në sallë që janë të Partisë Socialiste.

A e ka luftë personale të saj apo e ka nga budallallëku, unë për hir të së vërtetës nuk e kam sulmuar duke pasur parasysh që është kushërira e një lidhje familjare të Ilir Metës, për shkak të lidhjeve të mia familjare me të. Por po i bëj me dije që nuk ka asnjë lloj mënyre që mund ta mbrojë Ministren e Drejtësisë duke shantazhuar punonjësit e saj, sepse ajo mund ta dijë shumë mirë që korrupsionin e ka brenda në shtëpinë e saj, në familjen e saj, le ti tregojë shqiptarëve pse është pushuar disa herë burri i saj nga Drejtoria e Tatimeve. Le ti tregojë shqiptarëve cilat janë lidhjet e bashkëshortit të saj me Elvis Martinaj apo dhe me shumë pika të tjera të basteve.

Dhe le tu tregojë shqiptarëve cila është lidhja e saj me pjesëtarë të qeverisë apo dhe me avokatët e saj që ka në Kosovë. Prandaj i them Etilda Gjonaj që të jetë shumë e kujdesshme në telefonatat e saj apo dhe në mesazhet që ju çon gjyqtarëve dhe prokurorëve. Sepse vërtetë SPAK-u do të ngrihet shumë shpejt por të jetë e bindu që SPAK-u do ta fillojë me ata të cilët kanë tentuar që ta kapin atë. Sepse SPAK-u është i domosdoshëm për hapjen e negociatave në Shqipëri dhe po të mos hapen negociatat,Shqipëria do të shkojë mbrapa" tha Kryemadhi.


Lajmi kryesor:

Kuvendi/ Basha: Shqipërisë nuk do i hapen negociatat në qershor! Balla: Je anti-shqiptar


d.ba./l.q./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • anna: 08/02/2019 07:32

  Moj e krimbura Monike qetesohu. Per cdo tender qe kishit ne dore ju te Lsi-se ti jepje urdher te jepnin ty 33% e ofertes ne dore pastaj firmoseshin letrat. edhe pse leket e tenderit jepeshin ne fund te punimeve ti ato lek i merrje si b**hter qe ishe.

  Përgjigju
 • Ali: 07/02/2019 21:19

  Po Ilir Cuni hajduti kryesor i DPB si shef i kamerave a do ti shpetoje burgut. Ai di shume se e vendosi LSI shef dhe ju jepte pjesen atyre

  Përgjigju
 • ela: 07/02/2019 17:26

  o ky popull eshte shum budall o ti je magjistare qe e hipnotizon. Po ku i gje ti 160.000 euro per shkollimin e femijevr ne Angli. Po eshte kjo e para ne jemi popull budall dhe dele dhe per mua nje bravo te madhe,hajdeni o dele me 16/shkurt te protestojme qe te vi mona ne pushtet

  Përgjigju
 • Bepi: 07/02/2019 15:09

  Ik moj

  Përgjigju
 • @ titaniku: 07/02/2019 14:19

  Ju lutem ju te shqiptarja.com mos na i nxirrni me ket moniken ne foto se eshte femra me e ulet ne planet ju lutem..

  Përgjigju
 • Populli: 07/02/2019 13:52

  Mona te ka hyre tmerri moj grua,boll se gajaset populli me brockullat qe nxjerr nga goja jote e perdale.

  Përgjigju
 • Tini: 07/02/2019 12:22

  Monik korrupsioni nuk ja mbrojtje politike . Ajo kohe mbaroj , dhe kush i ka hy ne hak ktij populli do pergjigjet kushdo qofte dhe cfaredi posti mban

  Përgjigju
 • Fad: 07/02/2019 12:10

  Ti moj ndrikull o krye ajdute nga i gjen 160 mij euro per shkollimin e femijeve ne angli, te lumte e keni bo shqiprin tenxhere vetem tuj vjedh,domosdo se i keni pas te gjith ne kepuc me prokuror dhe me gjykates, ti je femra me e qelbet ne europ po i jep mesim dhe atyre laraskave qe te fshin *ythen tate.

  Përgjigju
 • Vladimir: 07/02/2019 11:56

  Ky eshte shantazh pa doreza dhe i denueshem. Ne se zonja ka te dhena dhe jo hamendje per cilindo, le ti denoncoje, siç beri ministrja e drejtesise. Personat e denoncuar, ne se jane apo jo te perlyer, e vendos dikush tjeter, jo ministrja e cila kreu detyren deri ku ishte detyrimi ligjor. Po qe se jane te paster, ku qendron problemi? Ndersa ne, shqiptaret kemi nje problem te madhe me horrapolitikanet qe na kane rjepur keq dhe nuk ju ka hyre gjemb ne kembe. Flm, ministres Gjonaj! Te gjitha dikasteret te denoncojne pislleqet qe jane bere e behen, kjo eshte detyre ligjore dhe patriotike.

  Përgjigju
  • emigranti: 07/02/2019 16:11

   mona qetesohu