Balla thumbon Mziun pas betimit të Sulit: Mbaroi koha kur kryetari i Bashkisë së Kamzës nuk gjendet kurrë në zyrë (VIDEO)

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla tha nga ceremonia e betimit të kryebashkiakut të ri të Kamës, Rakip Suli se nga sot përfundon historia kur kryetari i bashkisë së Kamzës nuk gjendet kurrë në zyrë.

"Sot është një do të e re që duhet të nisë me punë. Do ju lutesha e do ju urdhëroja madje të bënit atë që i ka hije një anëtar të këshillit. Të vini këtu dhe të zgjidhni hallet e çdo lagjeje. Kryetarit do i thoja se historia që kryetari i bashkisë së Kamzës që nuk gjendet kurrë në zyrë përfundon sot. Nuk dua të zgjatem. Ju uroj punë të mbarë. Llafet mbaruan. Për llafe kemi artistin, për punë keni Partinë Sociale", tha Balla.


Lajmi kryesor:

Bie Kamza, Mziu boshatis zyrën dhe dorëzohet, Suli i heq karrigen: Tre vendimet e para! (Pamjet si u hap dera)


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Elbasan/ Aksident në Belsh, makina del nga rruga 2 persona shoqërohen në spital në gjendjë të rëndë