Basha akuza Ramës: I ofroi ish-komandantit të UÇK-së lekë e tendera të tërhiqte fjalët e mira për mua (por nuk tregon emrin e tij)

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka dërguar ditën e sotme një emisar tek një ish-komandant i UÇK-së duke i ofruar tendera dhe para, vetëm që të tërheqë fjalët e mira që ka thënë për kryedemokratin.

“Doni të dini diçka? Ta bëj një lajm të vogël sot? Sot ka çuar një personazh të Tiranës tek një nga ish komandantët e UCK-së dhe i ka  thënë Ed Rama të ka thënë hap gojën tender apo lekë, tërhiq disa fjalë që ke thënë të mira për Lul Bashën  që të vazhdojmë fushatën ndaj tij. Pra kjo është siç e kuptoni dhe ju me induktim, s’ka nevojë’ tha Basha për Syri.net

I pyetur se cili është ai, Lulzim Basha tha “S’kam ndërmend të ta them fare. E di shumë mirë personin që ka shkuar dhe personi që i ka kthyer fjalën dhe i ka thënë, se disa prej tyre nuk i njohin këta”.

Këto akuza të Bashës vijnë pas atyre i janë bërë vetë kryedemokratit nga i mbijetuari i masakrës së Krushës së Madhe, Melaim Bellanica se ka fshehur kasetën që ai vetë i kishte dorëzuar dhe deklaratave të kryeministrit Rama që të sqaronte rolin e tij kur ishte pjesë e UNMIK, edhe pse kryedemokrati i ka quajtur shpifje.

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Koronavirusi/ Komiteti Teknik i Ekspertëve lë në fuqi masat kufizuese. A jeni dakort me vendimin?

Komento

Komente

 • Derdimeni: 27/11/2020 13:14

  Po kush te beson e te jep vote ty more derdimen,derrdellit dite e nate Luli por askush nuk te jep vote ty,je nje dordolec i pabesueshem i PD.

  Përgjigju
 • Popull: 27/11/2020 13:10

  Pafytyresia ketij njeriu arrin kulmin,Lulzim Basha nuk njeh gje tjeter vec genjeshtres dhe mashtrimit,kane kthyer SHQUPIN-ne jo ne parti por nje bande kriminale ku vetem sajojne,montojne,shpifin alla BABALE PARTI,me keto manovra nuk vihet kurre ne pushtet.

  Përgjigju
 • Dangellia: 27/11/2020 12:11

  E cfar thua o i zgerlaqur spurdhjak....fol me emra pa keto nuk pin uj me pffffff plere

  Përgjigju
 • Kajaku: 27/11/2020 10:45

  Ju shum kush flet mire per ty , Kshu qe esht shum kollaj ta gjesh se kush na qenka( per shqipfolsit kollaj do te thot leht , pa veshtirsi ) .

  Përgjigju
 • F-35: 27/11/2020 09:30

  Fjalet e mira per ty mor Lul duken si te porositura nga sherbimet sekrete jomike qe jane ulur kembekryq ne te gjithe teritoret shqiptare ne rajon.

  Përgjigju
 • Haka Tekizoti: 27/11/2020 08:38

  Ky mashtruesi u hap rrugë mashtruesve të tjerë të sajojnë "fjalë të mira për Bashën" e t'i thonë Edit: na jep pare e tendera, për ndryshe i thamë në tv dhe e hëngre, Basha të mund menjëherë. Ky po degradon përditë e më shumë nga fiqiri, nëse i ka mbetur ndonjë për t'u degraduar dhe më tej.

  Përgjigju
 • Pjeter: 27/11/2020 07:28

  Ky jeton ne nje planet tjeter.Eshte i bindur qe shqiptaret jane idiote komplet,mjafton te thone fjake te mira per te,dhe u rehabilitua ky per mendjen e shqiptarit!!!!!Valle nuk e kan pa shqiptaret Lulin se ç'ka bere deri tani? I mjafton te bleje nje foto me Trumpin me para ruse,dhe e hengren shqiptaret,o zot o zot,nuk kuptoj ç'fare dreqi njerzish i vijne pas ketij kllouni?

  Përgjigju
 • JamKushJam: 27/11/2020 04:52

  Lulushka do te behet aktor si DiCaprio, po me shume se Borat s’ke kapacitet !!!!

  Përgjigju
 • Ta rrase LALA: 27/11/2020 04:03

  E ku tka lala moj Lulushe jarnana jarnane.Jarnana jarnane o i bukuri dheut je.

  Përgjigju
 • Emigranti: 27/11/2020 03:51

  SHALNGJITMI SHOW.

  Përgjigju
 • Lavdosh: 27/11/2020 02:06

  Nqs keto qe thote ky birbo jane te verteta ka dy gjera: E para ky duhet te ndiqet per moskallezim krimi dhe Spak duhet te hapi hetimet per krim te organizuar. Vetem keshtu behet vendi. Akuza pa baze jane fjale kafeneja vetem e mbajne kete vend peng te ketyre maskarenjve qe vetem mendojne se cdo gje eshte vjedhje nga mengjezi ne darke mendojne vetem per vjedhje Edhe gjumin e bejne duke menduar per vjedhjen e rradhes

  Përgjigju
 • Endri: 27/11/2020 01:35

  Akoma qelb dynjane ly hale?! Kesaj akuze i duhet shkuar deri ne fund se jane mesuar duke hedh tymce per t’i shpetuar presionit.

  Përgjigju
 • meri: 27/11/2020 00:50

  Burri mendje kalama.....qe pretendon te behet Kryeminister.Pergjigjia: nuk e them,nuk e njohe,nuk e kam takuar,nuk kam qen ndonjihere,etj..etj...ky jeton me fantazira ne koke.Njeri pa moral,pa dinjitet,si pretendon ky njeri qe te qeverris nji popull,nji zot e di.Te akuzosh nji,kur je nji person publik aq me keq kur je nji politikan,duhet te kesh fakte,dhe t'i besh publike,je i detyruar te informosh publikun,se perndryshe nuk je i besushem.Ginjeshtar i lindur qe ,nuk ndryshon kurr:

  Përgjigju
 • dibran: 26/11/2020 23:44

  babababababababababababab-----leleleleleleleleleleelelel !babale ! BABALE-BABALE-BABALE-BABALE-BABALE-BABALE-BABALE!!!!!! Po pate K..OQE thuaja emrin!!!! Po pate VEGLA thuaj kush qe i derguari i Rames! Po pate HALLATE(thone andej nga ku je ti-Dibra), trego sa ishte shifra e euro-ve te ofruara!!!! Po qe se ke BURRERI- trego emrin e ish-komandantit te UCK-se!!!! Po nuk i the keto-JE MASHTRUES pa bythe!!!!! ...ose: BABALE-BABALE-BABALE-BABALE-BABALE-BABALE- BABALE !!!!!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Aksident në aksin Lezhë-Shëngjin, plagosen dy persona