Basha merr në dorë timonin por harron rripin e sigurimit! Bashkëshortja publikon foton nga makina: Një pasdite të këndshme të gjithëve

Aurela dhe Lulzim Basha

Bashkëshortja e kreut të Partisë Demokratike, Aurela Basha ka publikuar përmes rrjetit të saj social Instagram, një foto në makinë me Lulzim Bashën, i cili po drejton mjetin, por siç duket ka harruar të vendosi rripin e sigurimit, e cila është e detyrueshme me ligj sipas rregullave të Kodit Rrugor. Rregullat parashikojnë që mos vendosja e rripit të sigurimit mund të gjobitet deri në 15 mijë lekë (të reja).

“Një pasdite të këndshme të gjithëve”, shkruan Aurela.

Kohët e fundit, bashkëshortja e kryedemokratit është bërë tepër aktive në rrjetet sociale duke publikuar shpesh momente familjare.

Më herët, ajo ka postuar foto të Bashës duke i lexuar të bijës si dhe një video teksa kreu i PD-së gatuan në shtëpi.

 

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 15:24
Basha shfaqet me bashkëshorten në timon, Braçe: Vendos rripin ooooo rryp! Nuk je ndryshe nga mileti ti edhe pse zgjohesh në drekë

Pasi bashkëshortja e kreut të Partisë Demokratike, Aurela Basha publikoi një foto në makinë me Lulzim Bashën, ku shfaqet duke drejtuar mjetin por pa rripin e sigurimit ka reaguar zëvendëskryeministri Erion Braçe.

“Vendos rripin ooooo rryp!”, shkruan Braçe.

Nuk je ndryshe nga mileti ti edhe pse zgjohesh në drekë;
Ligji nuk ndryshon se je ti!
”, shkruan zëvendëskryeministri.

J.GJ.//Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Të dielën zgjedhjet, cila prej partive politike bëri fushatë më të mirë dhe bindëse?

Komento

Komente

 • Like: 01/03/2021 02:44

  Me mire pa rrup dhe ishalla e zene hakut e popullit per gjith ato vjedhjet dhe shkaterrimet qe i ka bere Shqiperise. E zente haku i atyre femijeve qe po rriten pa baballaret te vrare ne 21 janar nga ky kokel...e. Mos pafte dite te bardhe ky, salqeni, like, mona surrat kali, familjet e tyre dhe gjithe ata pseudo politikan qe kane shkaterruar Shqiperine per 30 vjet

  Përgjigju
 • Tironci: 01/03/2021 02:20

  Mos beni kshu dhe ju komentues,Luli sa ka hipur ne makine per foto,nuk eshte se po e nget vërtete.vetem nje foto pa mendje dhe ka zbritur prap.

  Përgjigju
 • Cubi: 28/02/2021 19:24

  Hallall kantidati per te drejuar shteti.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Imagjino te jet km.ky cfar rrumpallash mund te ndodhin?????????????????????? Eja ne vete o milet.

  Përgjigju
 • ymeri: 28/02/2021 19:16

  ASHTU TI JAPI MAKINES DIBRONI PA DIN E PA IMON,,,,,PA RRIP SIGURIMI,,QE TE SHKOJE PER LESH DHIE,,,,,NE MAKINE TE JETE DHE SALIU DHE AI PA RRIP,,,....QE TE SHPETOJME NJE HERE E PERGJITHMONE...

  Përgjigju
 • Turi: 28/02/2021 17:50

  Hahahah po nuk e kuptoj cfare lidhje ka rripi i sigurimit me fushaten elektorale ? Vetem ne qofte se zoti Basha ishte duke bere provat e patentes nuk kalon por me zgjedhjet elektorale nuk shikoj ndonje gje qe keta po bejne propagande kunder

  Përgjigju
  • Bilali: 01/03/2021 06:51

   Byrektore ku na mblodhe

 • Endri: 28/02/2021 17:35

  Perveç faktit qe eshte hajdut, mashtrues dhe dembel (edhe pse po ben çmos te krijoje tjeter imazh), por ky edhe s’ngjit fare. Si thojne shkodranet ky eshte pa yndyr krejt, bashke me kete qe ka per krahu

  Përgjigju
 • Hulusi: 28/02/2021 16:51

  Me keta dy budallenj,asnjehere nuk behet shwiperia....si ka mundesi te marre vota ky debil...

  Përgjigju
 • Feim taho: 28/02/2021 16:49

  Ja kalum ,SH.B.A Qe ka 2 parti me nje popullsi 370 milion vete ,,pone me 2.5 milion banoredhe me 40 parti duhet 1 zgjidhje nga parlamenti demokracia po vritet e shkelet ,,

  Përgjigju
  • Bash rrypi: 28/02/2021 20:16

   E ke gabim , jane 113 parti

 • I shkreti: 28/02/2021 16:43

  Lulush mbeti kalaman me tall byrhen mileti.

  Përgjigju
 • Mondi: 28/02/2021 16:32

  Te genjen mendja ty se e ke burrin e mencur. Per ty mbase po sa per ne me mire te pjerdhi se te flasi.

  Përgjigju
 • Auuuuuuu: 28/02/2021 16:25

  Policia duhet ti veje nje gjobe dhe pezullim te lejes se qarkullimit.Fotografine e ka fakt te pa kundershtueshem.Policia ne BE e ka si metod pune qe vendos gjoba dhe pezullon makina dhe me ane te fotove.Nuk eshte e thene qe te kapesh ne flagrance.Mjafton dhe 1 fotografi.

  Përgjigju
 • Rexhep Kasap Bule Leka [ kepi ]: 28/02/2021 16:11

  O lyl o dyl po kaq budalla je mor Zotni. Po ti pretendon të drejzosh shtetin e çdo her vetëm budallallëqe me ok tregon a e kupton ti që ti ske shanc në jet të bëhesh Karminister.

  Përgjigju
 • Mark: 28/02/2021 15:56

  O Bashe je bere vari ka...

  Përgjigju
 • Kacidhe: 28/02/2021 15:42

  Rrypi nuk vendos rryp.....

  Përgjigju
 • Artur: 28/02/2021 15:42

  I ngurte ne cdo gje ky luli. As ne timon nuk duket i qete. Se nga doli ky si idheheqes i PD nuk e di. Dmth e di qe e zgjodhi berisha por sesi durojne demokratet qe ra mbajne akoma nuk e di.

  Përgjigju
 • Haha: 28/02/2021 15:41

  Tarravole krejt

  Përgjigju
 • emi: 28/02/2021 15:28

  ju nuk dini ca eshte ligji o plehra, po hajde hajde se per pak do zhdukeni si race e qelbur politike. Basha eshte fut ne politike vetem me vjedh e mashtru

  Përgjigju
 • Une: 28/02/2021 15:25

  Na hape barkun o loqe. Ça do publikosh tjeter apo kur shkon ne banjo. Je be qesharak apo do te thuash qe je i thjeshte si ne te tjeret vetem se ke 5 shtepia

  Përgjigju
 • VISI: 28/02/2021 15:15

  KJO RRUSPIA HOLLANDEZE ESHTE MPREHUR QE TE BEHET ZONJA E K MINISTRIT KUR TE HIPI GOMARI NE FIK

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Vrasja në Elbasan, Kodheli: E turpshme, nuk mund të bëhet vetëgjyqësi se nuk jemi në komunitet primitiv! Në Tiranë marr më shumë se 10 mijë vota