Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të shkrimtarit Uran Kostreci

Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të shkrimtarit Uran Kostreci

Kreu i PD Lulzim Basha ka përcjellë një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të shkrimtarit disident Uran Kostreci. Ndërsa e quan një lajm të trishtë ndarjen e tij nga jeta, Basha thotë se ka qenë privilegj për të që ta njohë nga afër kampionin e qëndresës antikomuniste.

"Lajm shumë i trishtë largimi nga jeta i Uran Kostrecit. Për mua ka qenë privilegj ta njoh nga afër kampionin e qëndresës antikomuniste, këtë dëshmi të gjallë të asaj kohe të errët, një burrë që shumë vite i kaloi në kalvarin e burgjeve komuniste, por që nuk u përkul kurrë në idetë e tij për lirinë. Urani i bëri regjimit komunist qëndresë me poezitë e tij, e deri ditën e fundit jetoi si shpirt i lirë, me dëshmitë dhe poezitë e tij, që në çdo rresht ishin dëshmi e një zemre të madhe, pa mëri e plot dëshirë për të dhënë më të mirën nga vetja. Do të na mungosh, u prehsh në paqe Uran", shkruan Basha.


Lajmi kryesor:

Shuhet shkrimtari disident Uran Kostreci! Kreu i shoqatës së ish-të përndjekurve: Legjenda e qendresës antikomuniste


  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Dy ish shokët e klasës të atentatorit të Trump: Nuk dinte të gjuante, ishte përjashtuar nga klubi i qitjes

Dy ish shokët e klasës të atentatorit të Trump: Nuk dinte të gjuante, ishte përjashtuar nga klubi i qitjes