Basha: Prezenca e ushtrisë në aeroport është e jashtëligjshme dhe grusht shteti

Basha: Prezenca e ushtrisë në aeroport është e jashtëligjshme dhe grusht shteti

Pas deklaratës së ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka ku tha se në aeroportin e Rinasit do të angazhohen efektivë të Policisë Ushtarake ka ardhur edhe një reagim nga kreu i PD-së, Lulzim Basha.

Me anë të një videoje "Live" në Facebook Basha është shprehur se prezenca e ushtrisë në aeroportin "Nënë Tereza" është në kundërshtim me ligjin dhe e konsideron si një grusht shteti.

"Në fund të një takimi të jashtëzakonshëm me plotë energji në Vlorë dua tju kujtoj të gjithë shqiptarëve se njeriu që solli krimin në qeveri dhe pralamnet dhe për të mbrojtur aferat e tij me krimin shaktërroi drjetësin dhe policinë shqiptare.Eshtë përgjegjësi kryesor për ngjarjen më të rëndë të Sigurisë Kombetare në mënyrë të përsëritur ndodhi sot në Rinas cënimin e sigurisë përmes grabitjes së armatosur të linjës ndërkombëtare Tiranë -Vjenë. Ndonëse dislokimi i forcave ushtararake në mënyrë totalisht në kundërshtim me ligjin është një provë e rënies të shtetit dhe kapitullimit të policisë para krimit. Asnjë alibi dhe fshehje pas aferave të dështurara korruptimev mes Edi Ramës dhe kompanisë koncesionare  që e ka sjellë vendin në kushtet e një grushti shteti kushtetues nëpërmjet kapjes se pralamenti dhe zgjedhjeve me krimin dhe tani do ta sjelle ne kushtet e nje grushti te vërtetë shteti pasi ka dështuar policia" ka deklaruar ndër të tjera Basha.

1554917863_ushtrianeitali.jpeg

Ushtria italiane patrullon aeroportet italiane

 

/xy/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Hdjsks: 11/04/2019 07:22

  O njerez, pse i jepni kaq shume rendesi ketij tipit, injorojeni se eshte thjesht kufome politike

  Përgjigju
 • Poeti: 11/04/2019 07:07

  O Luli Palla a e ke nocionin e grushtit te shtetit ( eshte vete shteti që po i dërgon në bashkëpunim me forcat e rendit) apo duke thene fjale te renda te duket vetja luan.....o kukull plastike e mbushur me ajër...si nuk të vjen rëndë nga vetja që rri akoma në politikë.....a ke gjak nëpër damarë apo të rrjedh shurrë në vend të gjakut....ik o dordolec e mos u duk më se ka vite që po e flliq! Ti je plastikë e pariciklueshme...i dëmshëm për të ardhmen e planetit!

  Përgjigju
 • albblog: 11/04/2019 02:00

  ky lumadhi e paska humbur fare...i japin ilace edhe fillon e flet se ndryshe nuk shpjegohet....rama thot e ka sjell vendin ne nje gjendje sikur ka grusht shteti....po rama eshte shteti o pyk....dergoheni per ne al pazar me vrap

  Përgjigju
 • Shkoder: 10/04/2019 23:44

  O kto tallin bytthen me kete popull. Kto ndajne paret e ne diskutojme kush esshte pa faj Meta Rama Apo Luli i Berishes.po thote Enveri atehere •jemi nje•.

  Përgjigju
 • LulPinoku: 10/04/2019 22:20

  Shiko foton me siper,ne te gjitha Portet e AereoPortet Italiane,patrullon Forca e Ushtrise me AutoBlinda dhe e armatosur deri ne dhembe!

  Përgjigju
 • Ilo: 10/04/2019 22:17

  Paska qene me raport gjyshi digital si duket ka patur shume gazra,dhe nxori kukullen digital per te folur per "grushtin e shtetit" qe ka ardhur edhe si rezultat i marrveshjes me TIA kur Lulushi si minister i transporteve duke vazhduar hajdutllekun e F Nanos duhet ti kishte specifikuar kushtet e sigurise kur inaguroi terminalin e ri.

  Përgjigju
 • pjeter: 10/04/2019 21:44

  Grusht shteti?hahahahahaha sa mire i kane mesuar keto dy fjale Saliu e Luli, grusht shteti ne aeroport, bravo Lulaqis.Si te mos mendosh qe keta rrotat e K, jane aljene, te ardhur kushedi se nga c'planet i ndonje galaksie tjeter.

  Përgjigju
 • tini: 10/04/2019 20:05

  Lul jep dorheqje dhe ik ,se ti je njeri koti .Ushtria do ruaj perimetrin e jashtem te objektit te sigurise se vecante sic eshte aeroporti dhe ti prrallis per grusht shteti.

  Përgjigju
 • usa: 10/04/2019 20:01

  GENJESHTER: PO THUAJ GJIThA SHTETET E BEs KAN USHTRIN PREZENTE NE AEREOPORTET E TYRE. Ti vazhdo e trego pralla malsorve tu qe nuk din as te lexojn dhe skan dal kurr nga oborri i shpelles.

  Përgjigju
 • Dani: 10/04/2019 19:40

  Sido qe te bej robi me kta te PD asht e paligjshme Je njeriu me Anti Shqiptare

  Përgjigju
 • Shqiptari: 10/04/2019 19:34

  Ti nuk je asjemut dhe nuk te pyt njeri o shoku i kriminelave

  Përgjigju
 • Fredi: 10/04/2019 19:33

  O fundërrinë antishqiptar per c fare grusht shteti e ke fjalen? Nqse ti do qe te iki Rama atehere të leverdis nje gje e tillë ap jo?! A e ke idene ç flet apo je i droguar, apo janë thashetheme kazani. HahahHhh sa kam qeshur. Grusht shteti ? Hahahahaha kundra kujt? Hahahahaha kundra Flamur Palo qe Nokës? Hahahahaha!

  Përgjigju
 • Emigranti: 10/04/2019 19:29

  Po mo luli po si ai grushti i shtetit ne 21 janar me ato cadrat pistolete dhe ato thikat me helm. Beji nje nder atij vendi dhe ik se nuk je asnje vlere.

  Përgjigju
 • Toni Tirana: 10/04/2019 19:24

  O lul o palle ne vend qe te flasesh kunder krimineleve perdor dhe shfrytezon rastet si e si me marr pak pushtet. Rob deshtat dhe parti malokesh

  Përgjigju
 • Toni: 10/04/2019 19:22

  Mjerë ajo nënë që ka lindë një si Ty.

  Përgjigju
 • Dauti: 10/04/2019 19:20

  Luli je muti fare

  Përgjigju
  • Raul: 10/04/2019 20:33

   Duhet derguar Flamur Herman Geringu i partise se Klevis Kerricit per te vendosur rregull ne aeroport se ai ka eksperience te madhe

 • Sondazhi i ditës:

  Besoni se Greqia do pranojë hapjen e grupkapitujve të parë Shqipëri-BE?×

Lajmi i fundit

Rekord/ Të ardhurat nga turizmi kapërcejnë 3.2 mld euro! Në kulmin e sezonit, turistët shpenzuan 1.7 mld euro në vend

Rekord/ Të ardhurat nga turizmi kapërcejnë 3.2 mld euro! Në kulmin e sezonit, turistët shpenzuan 1.7 mld euro në vend