Basha: Rama po bllokon hetimet për Valdrin Pjetrin, ja mesazhi që më sollën nga brenda Rilindjes

Basha: Rama po bllokon hetimet për Valdrin Pjetrin, ja mesazhi që më sollën nga brenda Rilindjes

Valdrin Pjetri

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha akuzon kryeministrin Edi Rama se po bllokon hetimet për kryebashkiakun e ri të Shkodrës, Valdrin Pjetri. Kryedemokrati publikon një mesazh, që thotë se i ka ardhur nga brenda grupit të Rilindjes lidhur me Pjetrin.

"Hajduti Psiqik bllokon hetimet për Valdrin Pjetrin. Deja vu! Njësoj si me Ndokën e Frrokun, me Roshin e Dakon me kompani, kriminelët që ka sjellë në Kuvend e Bashki, Hajduti Psiqik i mbron, sepse pushtetin aine merr dhe e mban vetëm me krimin.

Mesazh nga brenda bunkerit të grupit të strukuruar kriminal të Rilindjes: "Zoti kryetar, Edi Rama është bërë shumë keq për zbulimin e skandalit të Valdrin Pjetrit. Ai ka urdhëruar Llesh kimikun dhe Arta Markun e Donika Prelën ti bllokojnë me çdo kusht hetimet.

Sipas ligjit të dekriminalizimit prokuroria duhet të merrte urgjent shenjat e gishtave të Valdrin Pjetrit dhe ti niste për verifikim në Itali. Por Rama ka bllokuar hetimet. Është bërë shumë keq" shkruan Lulzim Basha.

PD-ja i dërgoi një kërkesë prokurorisë për të verifikuar sipas saj nëse Valdrin Pjetri ka fshehur të kaluarën në formularin e dekriminalizimit. I kontaktuar në telefon nga gazetari i Report Tv Ergys Kavaja, Valdrin Pjetri theksoi dje se është i hapur për verifikime dhe se pas fjalës së prokurorisë do të ketë një përgjigje për PD-në.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • ERP: 05/08/2019 22:23

    Ju ka bere Rama me fol me vete o plehra

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Sot mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve presidencialeve në Mal të Zi! Gjukanoviç përballë Millatoviç

Sot mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve presidencialeve në Mal të Zi! Gjukanoviç përballë Millatoviç